Výhody a technológie

Rámy

Väčšina kolies disponuje hliníkovým rámom Al6061, ktorý sa vyznačuje nízkou hmotnosťou pre vysokú stabilitu jazdy a lepšiu obratnosť v teréne, takže bicykel je výborne ovládateľný aj pri nízkych rýchlostiach malého pretekára či pretekárky. Geometria rámu je prispôsobená malému dieťaťu tak, aby bezproblémovo nasadalo a zosadalo z bicykla.

Pri bicykli 29 Youngster 12 Carbon je použitý hliníkový rám AL6061 s geometriou SQ4, ktorá zaisťuje výborné športové jazdné vlastnosti. Krátka zadná stavba, dlhší predný rámový trojuholník a set krátkeho predstavca a širokých riadidiel šírky 720 a 740mm zaručujú perfektné ovládanie kolesa v malých rýchlostiach pre prekonávanie technických pasáží ale taktiež zaistí vysokú stabilitu kolesa vo vysokých rýchlostiach.

 

Vidlica

Najväčšie zastúpenie u našich kolies má hliníková vidlica (hliníkové nohy a stĺpik) zaručuje nízku hmotnosť a výborné vedenie kolesa v malých rýchlostiach. U bicykla 29 Youngster 12 Carbon je použitá carbonová vidlica s pevnou osou 15mm

V neposlednom rade je pri kolese 27,5 Youngster Carbon požitá carbonová vidlica (carbonové nohy a stĺpik) zaručuje nízku hmotnosť a výborné vedenie kolesa v malých rýchlostiach v stredne ťažkom teréne.

 

Riadidlá

Všetky naše bicykle sú vybavené riadidlami s celohliníkovým setom, ktorý ponúkne jazdcovi komfortnú jazdu a perfektné ovládanie bicykla.

 

Pneumatiky

Kevlarové pneumatiky pre rýchlejšiu jazdu, ale aj pre ľahší rozjazd pri všetkých našich bicykloch.

 

Pohon

Pri bicykli Amulet Tomcat 20 pohon zaisťujú originálne komponenty Shimano - prehadzovačka, kazeta a otočné radenie Revoshift pre presnejšiu zmenu prevodu. Amulet 16 Youngster má tichý a bezúrdžbový remeňový pohon pre plynulejšiu jazdu. Pohon pri bicykloch Youngster 20 a 24 Fun zaisťujú originálne komponenty Shimano - prehadzovačka, kazeta a otočné radenie Revoshift pre presnejšiu zmenu prevodu. Amulet 16 Fun má jedno prevodový pohon so zadnou torpédovou brzdou pre istotu bezpečného zastavenia. Pohon pri kolese 20 Fun zaisťujú originálne komponenty Shimano - prehadzovačka, kazeta a otočné radenie Revoshift pre presnejšiu zmenu prevodu.

24 Tomcat, 24 Youngster a 27,5 Tomcat sú vybavené pohonom ktorý zaisťujú originálne komponenty Shimano - prehadzovačka Acera, kazeta HG200-9 (11-36) a 9 rýchlostné páčkové radenie pre presné zaradenie správneho prevodu. U kolies 26 Youngster, 27,5 Youngster a 27,5 Youngster Carbon pohon zaisťujú originálne komponenty Shimano Deore 10sp - prehadzovačka Deore, kazeta HG500-10 (11-42) a 10 rýchlostné páčkové radenie Deore pre presné zaradenie správneho prevodu. 29 Youngster 11 pri tomto kolese pohon zaisťujú originálne komponenty Shimano Deore 11sp, prehadzovačka Deore, kazeta HG5100-11 (11-50) a 11-rýchlostné páčkové radenie Deore pre presné zaradenie správneho prevodu.

U nášho bicykla 29 Youngster 12 Carbon pohon zaisťujú originálne komponenty Shimano, prehadzovačka Shimano XT a 12 rýchlostné páčkové radenie Deore pre presné zaradenie správneho prevodu.

 

Kľučky

Bicykel 26 Youngster - Krátke kľučky Race-light 155mm s pevnou osou 24mm systému Hollowtech

27,5 Youngster, 27,5 Youngster Carbon, 29 Youngster 11 a 29 Youngster 12 Carbon sú kolesá vybavené krátkymi kľučkami Race-light 165mm s pevnou osou 24mm systému Hollowtech